o panu Masze i panu Maże

Czy należy odmieniać męskie nazwisko Macha? Jeśli tak, to jak odmieniałoby się nazwisko Maha?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Nazwisko Macha odmienia się jak mucha, nazwisko Maha (czy na pewno jest takie nazwisko?) – jak wataha. Od tego ostatniego rzeczownika słowniki kazały dawniej tworzyć celownik i miejscownik wataże, obecnie – ze względu na rzadkość takiej wymiany głoskowej – dopuszcza się dwie postaci: wataże i watasze.
Mirosław Bańko