obracać się w towarzystwie

Dzień dobry,
spotkałem się z opinią, że wyrażenie obracać się w towarzystwie jest niepoprawne. Rozmówca przekonywał mnie, że powinno się mówić obracać się towarzystwem, ponieważ rzekomo nie obracamy się. Proszę o opinię w tej sprawie.
Łączę pozdrowienia
— Aleksander Cisłak
Nie rozumiem słów: „rzekomo nie obracamy się”, myślę, że znajomy oczekuje od języka zbyt wiele logiki. Można obracać się w jakimś towarzystwie (NSPP PWN ma nawet przykład: „Obracał się w najlepszym towarzystwie”) albo otaczać się jakimś towarzystwem. Zwrot polecany przez znajomego jest skrzyżowaniem tych dwóch i jak wiele hybryd stanowi wykolejenie językowe.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski