obrastać w piórka

Witam,
bardzo proszę o wyjaśnienie, co oznacza zwrot obrastać w piórka. Internetowy słownik języka polskiego podaje, iż oznacza to 'bogacić się'. Są jednak też opinie, iż zwrot ten znaczy też 'zdobyć pewność siebie, pychę' czy nawet 'być aroganckim'. Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam,
Karolina Maj
Słownik frazeologiczny współczesnej polszczyzny (S. Bąba, J. Liberek, PWN, 2001) informuje, że obrosnąć w piórka znaczy 'osiągnąć dobrobyt, zamożność, znaczenie'. Jak wiele jest użyć, które wymykają się tej definicji, i czy w związku z tym należy ją uznać za nazbyt wąską, może Pani sama ocenić, przeglądając przykłady użyć interesującego Panią zwrotu w Narodowym Korpusie Języka Polskiego albo na stronach WWW.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski

    Szanowni Państwo,

    piszę, gdyż zwrot „obrosnąć w piórka” oznacza, iż pod wpływem pochwały lub poluźnienia dyscypliny ktoś staje się pyszny lub nawet arogancki, np.: Ojciec, jaki by nie był, nie powinien chwalić, ani przepraszać swojego syna, gdyż ten obrośnie w piórka.

    Z poważaniem

    Remigiusz Fajfer