odmiana obcych nazw miejscowych

Dzień dobry,
byłbym wdzięczny za wyjaśnienie, jak odmieniać nazwy własne r. żeńskiego z innych j. słowiańskich, które mają końcówkę wskazującą w polskim r. męski. Przykładowo, czy od Rosnieft/Hostivař (dzielnica Pragi) dop. l. poj. powinien brzmieć Rosniefti/Hostivaři (jak by powiedzieli rodzimi użytkownicy), czy też Rosnieftu/Hostivařu (jak powiedziałby Polak-niekoneser tych języków)? Czy coś zmieniłoby spolszczenie nazwy, np. Hostiwarz?
Łączę stosowne wyrazy,
Miłosz Pieńkowski
Wyrazy obce odmieniamy według polskiej fleksji, a więc Rosnieftu (jak Orlenu) i Hostivařa (nie Hostivařu, por. Kleparza – dzielnicy Krakowa).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski