oznaczenia klas szkolnych

Jak prawidłowo ortograficznie zapisać oznaczenie klasy – uczniowie z szóstej a czy uczniowie z szóstej A? Na dziennikach lekcyjnych też są niejasności – jedni piszą 5b inni 5B.
Dziękuję i pozdrawiam.
Pisownia nazw klas szkolnych nie jest uregulowana w zasadach ortografii. Być może któryś ze słowników ortograficznych wypowiada się na ten temat (trudno to sprawdzić, skoro słowników takich na rynku jest ponad sto), ale nawet jeśli tak jest, to nie wiadomo, w jakim stopniu jego orzeczenie jest wiążące. PWN-owski słownik ortograficzny, który cieszy się pozytywną opinią Rady Języka Polskiego, o pisowni klas szkolnych – według mojej wiedzy – się nie wypowiada. Ale jeśli się mylę, będę wdzięczny czytelnikom poradni za sprostowanie. A także za informację, czy jakiś inny słownik ortograficzny odniósł się do pisowni klas szkolnych.
Jeśli miałbym doradzać na własną odpowiedzialność, to sugerowałbym pisownię typu klasa 6a – z małą literą po cyfrze. W różnego rodzaju planach cyframi arabskimi zwykle oznacza się punkty wyższego rzędu niż małymi literami, a tu właśnie z taką hierarchią mamy do czynienia – klasa 6a jest jedną z kilku klas 6. Obecność lub nieobecność spacji między cyfrą a literą wydaje mi się tu sprawą drugorzędną, podobnie jak wybór między cyfrą arabską a rzymską.
Ogólnie biorąc, co nie jest zakazane, powinno być dozwolone, z drugiej strony natomiast dyrekcja szkoły (a także władze oświatowe wyższego szczebla) mogą wprowadzić swoje zalecenia w sprawie pisowni nazw klas.
Mirosław Bańko, PWN
    Na ten temat WSO rzeczywiście milczy, za to w innych słownikach PWN mamy takie przykłady użycia:
    Wychowawczyni VIa (bez spacji; USJP, hasło wychowawczyni)
    Wychowawca II b (ze spacją; WSPP, hasło wychowawca)

    Z kolei w powieściach Hanny Ożogowskiej spotykamy zapis VI A. Przy takiej wersji pisowni spacja jest konieczna, w przeciwnym razie łatwo o zagmatwanie znaczeniowe: VIA wyglądałaby jak słowo via napisane wersalikami, IC (klasa pierwsza C) – jak skrót od InterCity itd. Dodam jeszcze, że w przypadku używania małych liter za wersją bez spacji przemawia też uniknięcie w tekście zbiegu pojedynczych literek, np. klasy 1a i 1b albo prymusi w Vc i w Vd.
    Gorąco pozdrawiam (choć w ostatnich dniach aż się prosi pozdrawiać chłodno!!!).
    Michał Gniazdowski