oznaczenia literowe w indeksach dolnych

Szanowni Państwo,
czy w skrótach do wielkości fizycznych należy wstawiać na końcu kropki, np. Cśr (średnie ciepło) czy Cśr.? Analogicznie w innych tego rodzaju skrótach: mech (mechaniczny), podw (podwodny). Przeglądając literaturę, widzę, że w indeksie śr kropki się nie stawia. Czy mam tę zasadę przyjąć?
Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam!
W fizyce i technice oznaczenia literowe w indeksach dolnych odwołujące się do zjawisk lub stanów fizycznych, np. Ik (prąd zwarcia), Pm (moc mechaniczna), do nazwisk, np. TC (temperatura Curie), ECoul (energia Coulomba), lub do charakteru wielkości symbolizowanej przez skrót literowy, np. Um (wartość szczytowa napięcia), zapisuje się bez kropek. Podobnie zresztą postępuje się w notacji matematycznej, por. Tpocz, Kkońc
Adam Wolański