parafia

Szanowni Państwo!
Czy w wyrażeniu parafia pod wezwaniem św. Marcina wyraz parafia powinien być napisany wielką czy też małą literą?
W tego rodzaju nazwach, w których występują wyrazy pospolite, mamy zwykle możliwość dwojakiej pisowni: małą i wielką literą. Decyduje nasza intencja: jeśli chcemy wskazać, że jest to nazwa jednostkowa – piszemy od wielkiej litery (będzie to zwykle odpowiednie w pismach urzędowych); jeśli nie zależy nam na tym – stosujemy zapis od litery małej. W razie wątpliwości najlepiej pisać małą literą.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski