parafie i zgromadzenia zakonne

Czy każdy wyraz w pełnej nazwie określonej parafii powinno się pisać dużą literą (np. Parafia Rzymskokatolicka pod Wezwaniem św. Michała)? Jak zapisać słowo parafia w niepełnej nazwie (np. proboszcz parafii św. Michała)?
I podobny problem: nazwy zgromadzeń zakonnych. Pełna nazwa – np. Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej – pewnie wszystko dużymi literami, ale co z krótszą nazwą – niepełną – zgromadzeniem sióstr betanek?
Dziękuję za odpowiedź.
Słowo wezwanie na ogół pisane jest małą literą, a i skrót spotkałem: pw. św. Michała. Słowo parafia ma swój bardzo dawny skrót, niestety zbieżny ze skrótem słowa paragraf, mianowicie par. Siostry betanki mogą się w skrócie pisać jako np. ss. betanki, a o ich zgromadzeniu w nazwie niepełnej, więc nieoficjalnej, też bez wielkich liter pisać można, jako o zgromadzeniu ss. betanek.
Pozdrawiam.
Jerzy Bralczyk