park i pałac w Natolinie

Szanowni Państwo,
zastanawia mnie pisownia w przypadku pałacu znajdującego się na terenie Centrum Europejskiego Natolin. W Wikipedii czytamy: „Zespół pałacowo-parkowy w Natolinie (Park Natoliński)”, dalej mowa o „Pałacu Potockich w Natolinie”. Czy wobec tego spotykaną czasem nazwę pałac (albo pałacyk) natoliński należy traktować jako opisową i używać małych liter? I nie powinno być raczej park Natoliński?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Można pisać park Natoliński i pałac Natoliński, jak park Łazienkowski i pałac Łazienkowski (dwie ostatnie nazwy figurują w WSO PWN). Można pisać też park natoliński i pałac natoliński, co teoretycznie znaczy 'jakiś park/pałac w Natolinie', ale z oczywistych względów może odnosić się tylko do jednego parku i pałacu. Można by nawet pisać Park Natoliński i Pałac Natoliński, gdyby udało się wykazać, że rzeczowniki stanowią właściwą cześć nazwy (niektórzy tak piszą, nie oglądając się na nic).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski