pejoratywny

Dzień dobry!
Czy możemy mówić, że coś miało zabarwienie pejoratywne? Pejoratywny znaczy chyba tyle samo co 'mający ujemny odcień'? Czy w związku z tym nie należałoby powiedzieć, że coś jest pejoratywne?
Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam propagatorów poprawnej polszczyzny!
„Coś, co jest pejoratywne, wyraża czyjąś negatywną ocenę lub, rzadziej, samo jest przedmiotem takiej oceny”. Inny słownik języka polskiego PWN, z którego przytoczyłem tę definicję, podaje garść cytatów, w nich zaś znajdziemy takie połączenia wyrazowe, jak znaczenie pejoratywne, określenie pejoratywne, cechy pejoratywne. Jak stąd wynika, przymiotnik ten ma dość szeroki zakres użycia. Łącząc go ze słowem zabarwienie, nie dublujemy jego treści.
Mirosław Bańko