pełen i pełny

Jak wiadomo, formy pełen można użyć jako przydawki, pod warunkiem że jest rozwinięta (obraz pełen życia i radości). Czy poprawne byłoby postawienie takiej przydawki w prepozycji, np. w wyrażeniu pełen życia i radości obraz pt. XXX z roku 1986? A może lepiej posłużyć się tutaj formą pełny?
Warunek, o którym Pan pisze, jest tylko tendencją. Proszę skorzystać z wyszukiwarki Poliqarp w NKJP i sformułować np. kwerendę:
[orth=pełen] [cas!=gen][cas!=gen][cas!=gen]

Wśród jej wyników znajdzie Pan sporo przykładów, w których forma pełen nie jest rozwinięta o zależny dopełniacz (a zdaje mi się, że o takie rozwinięcie Panu chodziło).
Postawienie przydawki o centralnym elemencie pełen przed nadrzędnym rzeczownikiem też jest możliwe. Proszę wypróbować kwerendę:
[orth=pełen] [cas=gen] [cas =nom]

Przynosi ona m.in. zdanie: „(…) w książce Boya znajdowano by pełen sentymentu obraz dawnych epok oraz stylu życia ówczesnych elit kulturalnych” (Janusz Tazbir, W perspektywie czasu).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski