pisownia inicjałów

Czy jest jakaś zasada, która określa, jaki odstęp dajemy przy zapisie inicjałów imion i nazwiska?

Przykład — Józef Ignacy Kraszewski
Możliwe odpowiedzi:
a) J.I.Kraszewski
b) J.I. Kraszewski
c) J. I. Kraszewski
d) J.*I.#Kraszewski,
gdzie * to spacja ćwierćfiretowa,
a # to twarda spacja.
e) inne?
Pytanie przeznaczone jest dla ludzi zajmujących się składem i opracowaniem technicznym książek, zasady ortografii nie znają bowiem spacji różnej długości. Dlatego wypowiemy się tylko w kwestii: stawiać spację między inicjałami czy nie? Naszym zdaniem nie. Praktyka, co prawda, jest różna, a w słownikach ortograficznych kwestia ta zwykle nie jest omawiana. Ale Wielki słownik ortograficzny PWN, który ukaże się pod koniec tego roku, opowiada się jednoznacznie za niedzieleniem inicjałów.
Mirosław Bańko