polszczyzna i rodzina

Witam,
chciałabym zapytać, czy warto zmieniać gramatycznie poprawne moi rodzice na moje rodzice, jeżeli o rodzicach mówi osoba, która urodziła się i rośnie w rodzinie składającej się z dwu kobiet?
Z góry dziękuję za odpowiedź!
Jeśli moje rodzice, to także kochane rodzice, „Oboje rodzice przyszły”, „Rodzice, które wychowywały swoje dzieci…” itp. Wydaje się, że polszczyzna nie jest jeszcze przygotowana na taką zmianę. Punkt oparcia można jednak znaleźć w tradycji, mianowicie w dawnym słowie rodzica 'matka', por. Bogurodzica (tytuł średniowiecznej pieśni).
Język nie zmienia się tak szybko jak rzeczywistość. Mamy ciągle kłopoty z dorabianiem form żeńskich do męskich w wypadku nazw zawodów i funkcji dawniej wykonywanych tylko przez mężczyzn, a przecież feminizacja wielu zawodów to zjawisko o wiele powszechniejsze i starsze niż związki partnerskie lub małżeństwa osób jednej płci. Być może o takich związkach trzeba będzie mówić inaczej, niż nam się teraz wydaje.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski