postscriptum

Szanowni Państwo,
czy wypada w e-mailu do osoby o wyższej randze pragmatycznej (np. do profesora na wyższej uczelni) zamieścić postscriptum i zapisać w nim treści nieco odbiegające od zasadniczej treści wiadomości? Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedź.
Z wyrazami szacunku i życzeniami wesołych Świąt Wielkiejnocy
Dominik
Z moich obserwacji wynika, że postscripta obecnie zanikają. Wiąże się to zapewne z zanikaniem tradycyjnej (papierowej) formy korespondencji, w której dopiski te umieszczane były po podpisie autora.
Zamieszczenie PS w e-mailu służbowym nie jest niestosowne, tylko nieco anachroniczne. Sugerowałabym raczej po zasadniczej części maila (ale przed formułą pożegnalną i podpisem), po odpowiednim odstępie – na przykład podwójnym enterze – dopisanie fragmentu rozpoczynającego się od słów: Pragnę dodać…, Pozwolę sobie ponadto poinformować…, A poza tym… itp.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski