przecinek a imiesłowowy równoważnik zdania

Czy w następującej konstrukcji przecinek przed myjąc jest zasadny: „Sądząc po tym, że dziś 1,5 godziny spędziłam, myjąc okna, pisanie doktoratu weszło w fazę krytyczną”. Wydaje mi się, że nie, ponieważ spędzanie 1,5 godziny oraz mycie okien nie są dwiema odrębnymi czynnościami, które trwają równolegle. Spędzanie czasu polegało bowiem na myciu okna, nie jest zatem czynnością niezależną.
Pana argumentacja brzmi racjonalnie, niemniej jednak zasady interpunkcji nie przewidują takich wyjątków.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski