przecinek a sens zdania

Szanowni Państwo,
czy w poniższym zdaniu powinien być przecinek, jeśli nie miałoby ono zawierać żadnych dopowiedzeń: „Być może uznają, że książka jest ciekawa(,) i ją kupią”?
Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam!
Od obecności przecinka w tym zdaniu zależy jego sens, por.
Być może uznają [oni1], że książka jest ciekawa(,) i ją kupią [oni1].
Być może uznają [oni1], że książka jest ciekawa i ją kupią [oni2].

Brak przecinka sprawia więc, że domyślne podmioty zdań składowych są różne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski