przecinek a wyrazy wtrącone

Witam,
czy zastosowanie przecinka w poniższym zdaniu po spójniku oraz jest poprawne? „Termin otrzymania rezultatów niniejszych ustaleń wynika z długiego procesu konsultacji oraz, pośrednio, z powodu kolejnych urlopów osób decyzyjnych ze strony Szpitala”.
Zasady ortografii tego nie zabraniają, można powiedzieć wręcz, że zachęcają, por. „Wtrącone człony zdań złożonych i pojedynczych wydzielamy przecinkami z dwu stron” (WSO PWN, zasada [390]). I dalej: „człon wtrącony oddzielamy przecinkiem nawet wówczas, gdy po nim następuje spójnik i”. Szkoda, że nie napisano, co robić, gdy spójnik stoi przed wyrazem wtrąconym. Sytuacja taka została uwzględniona w opisie interpunkcji imiesłowowych równoważników zdań, por. zasadę [367]: „Przecinka nie stawia się pomiędzy zwrotem imiesłowowym a bezpośrednio poprzedzającym go spójnikiem (…)”. Zwroty imiesłowowe słownik opisuje jednak w innym miejscu niż wyrazy wtrącone, nie ma więc powodu sądzić, że ustalenia dotyczące tych pierwszych obowiązują również w wypadku tych drugich.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski