przecinek po wielokropku?

Proszę o wyjaśnienie takiej kwestii: za Słownikiem interpunkcyjnym (s. 51) po wielokropku nie stawiamy kropki, przecinka, średnika, opuszczamy je. Jak ma się to do nowego Słownika ortograficznego 93. Myślnik [397] 93.1, gdzie po wielokropku są przecinki w przykładzie? Czy ma to związek z użytymi myślnikami?
Pozdrawiam, Grażyna K.
Niestety, nie mam teraz pod ręką słownika interpunkcyjnego, aby sprawdzić, co powiedziano tam na stronie 51 (zresztą nie napisała Pani, o który słownik chodzi), mogę natomiast Panią zapewnić, że interpunkcja w przykładzie zacytowanym z WSO jest dobrze uzasadniona. Użycie przecinka po wielokropku nie ma związku z obecnością myślnika. W przykładzie tym przecinek rozdziela człony równorzędne urwane, eliptyczne, a znakiem elipsy jest wielokropek. Przecinek i wielokropek należą więc do różnych pięter struktury zdania: przecinek jest o piętro wyżej. Owszem, w tego typu strukturach przecinka może nie być, np. „Szeptała tylko: dziś… jutro… pojutrze…”, ale jeśli urwane składniki równorzędne są dłuższe (jak w przykładzie z WSO), to użycie przecinka między nimi podnosi czytelność zdania.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski