przecinki między przymiotnikami

Czy w zdaniu: „Mój pies ma brązowe mięciutkie futerko” należy bezwzględnie postawić przecinek pomiędzy przydawkami? Ja uważam, że niekoniecznie, gdyż można te przydawki uznać za nierównorzędne (przymiotnik brązowe określa wyrażenie mięciutkie futerko). Czy mam rację?
Z poważaniem,
A. Siama
Zgadzam się z Pana argumentacją. Można nie postawić przecinka, warto natomiast zmienić szyk, gdyż przymiotnik będący nazwą koloru występuje zwykle po przymiotniku oznaczającym kształt, wygląd i inne cechy fizyczne. A zatem: mięciutkie, brązowe futerko albo mięciutkie brązowe futerko.
Po przymiotniku oznaczającym kolor może wystąpić jeszcze tzw. przymiotnik relacyjny, oznaczający, np. materiał lub pochodzenie, a więc: mięciutkie, brązowe, lisie futerko. Przy czym tu wolałbym jednak postawić przecinki, bo chociaż ich brak dałoby się pewnie teoretycznie wybronić, to jednak bez nich cytowane wyrażenie wydaje mi się mniej zrozumiałe.
Mirosław Bańko, PWN