przy rynku, w rynku, na rynku?

Szanowni Państwo,
proszę o odpowiedź na pytanie, jak należy mówić: „Budynek znajduje się przy / w / na Rynku Głównym 10”?
Najlepiej: „Budynek znajduje się na Rynku Głównym 10”, ponieważ podajemy dokładny adres, używając nazwy własnej. Podobnie powiemy np. „mieszkam na Piłsudskiego 25”. Można też powiedzieć „Budynek znajduje się w rynku”, ale brzmi to dobrze tylko z wyrazem pospolitym (wyrażenie „budynek znajduje się w Rynku Głównym 10” nie jest już udane).
Formułka „Budynek znajduje się przy Rynku Głównym 10” jest niefortunna, bo sugeruje położenie obok podanego adresu. Zresztą konstrukcje typu mieszkać przy ulicy można zaakceptować tylko w języku urzędowym.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski