przymiotnik od gawra

Zastanawiam się, jak będzie brzmiał przymiotnik od słowa gawra? Gawrzany, gawrowy, a może jeszcze inaczej?
Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź!
Ma Pan prawo utworzyć i jedno, i drugie słowo. Język oferuje często więcej niż jedną możliwość i w sytuacjach, kiedy nie jesteśmy związani zwyczajem językowym, można korzystać ze swobody wyboru.
Kwerenda internetowa pokazuje, że gawrowy występuje śladowo, a gawrzanego nie ma w ogóle. Istnieje jednak model słowotwórczy, który może posłużyć za wzór, por. skoraskórzany, a także saletrasaletrzany. Gdyby więc powstały dwa towarzystwa lub związki roszczące sobie pretensje do jakiejś gawry, to jeden mógłby się nazwać Związkiem Gawrowym, a drugi Związkiem Gawrzanym.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski