przymiotniki od fraz rzeczownikowych

Dzień dobry,
chciałam zapytać,czy poniższe przymiotniki zostały poprawnie utworzone: społecznoetyczny (od etyki społecznej), teoriorefleksyjny (od teorii refleksji), filozofcznojęzykowy (od filozofii języka), potocznojęzykowy (od języka potocznego). Często trafiam podczas korekty tłumaczeń na tego typu okreśenia (najczęściej pisane z łącznikiem) i nie jestem pewna, czy od każdego dwuczłonowego pojęcia można (należy?) utworzyć przymiotnik.
Dziękuję za pomoc,
Gosia
Wymienione wyrazy są utworzone poprawnie, o czym świadczą choćby analogiczne konstrukcje notowane w słownikach, por. społecznopolityczny ('dotyczący polityki społecznej'), teoriomnogościowy ('dotyczący teorii mnogości'), historycznojęzykowy ('dotyczący historii języka'), różnojęzykowy ('inaczej: różnojęzyczny'). Łacznik w ich zapisie jest niepotrzebny, gdyż nie są to konstrukcje współrzędne. W znaczeniu wyżej przytoczonym słowo społecznopolityczny ('dotyczący polityki społecznej') piszemy razem, natomiast w znaczeniu 'społeczny i polityczny' napisalibyśmy je z łącznikiem, np. społeczno-polityczne tło tych wydarzeń.
Na końcowe pytanie – „czy od każdego dwuczłonowego pojęcia można (należy?) utworzyć przymiotnik?” – odpowiadam: teoretycznie można, a przynajmniej można próbować. Czy zaś należy? Nie należy – po pierwsze w tym sensie, że lepiej tego nie robić, po drugie zaś w tym, że nie jest tak, aby należało, tzn. przymusu nie ma.
Mirosław Bańko, PWN