przystanek czy osiedle?

Szanowni Państwo,

czy w nazwach przystanków komunikacji miejskiej wszystkie człony zapisujemy wielką literą, czy niekoniecznie? W poradzie https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/nazwy-przystankow;11088.html mamy przystanek Osiedle Kwiatowe. Rozumiem, że wyraz osiedle nie jest tu nazwą gatunkową. A gdyby był? Mielibyśmy np. przystanek osiedle Zawodzie czy jednak przystanek Osiedle Zawodzie?

Z wyrazami szacunku

Czytelnik

Rozumiem, że pyta Pan o nazwy osiedli, nie przystanków. Z osiedlami jest tak, jak w wymienionej poradzie: w zasadzie osiedle Kwiatowe, chyba że wiemy skądinąd, że słowo osiedle jest częścią nazwy własnej.

Gdyby chodziło o nazwy przystanków, to słowo przystanek piszemy małą literą.

Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski