psikawka

Jak się nazywa plastikowe jajko (albo pojemniczek innego kształtu) do polewania wodą w śmigus-dyngus? W moich kręgach używa się słowa psikawka, usłyszałem je ostatnio również niezależnie w sklepie, ale obawiam się, że nie jest to słowo z polszczyzny ogólnej. Sikawka kojarzy się ze strażą pożarną, a polewaczka z konewką lub specjalnym samochodem. Nie potrafię znaleźć dobrego słowa…
Życzę Wesołych Świąt i mokrego Poniedziałku!
Jak się ten przedmiot nazywa? Zdecydowanie psikawka! Na dowód przytaczam przykład z SuperExpressu (i zapewniam Pana, że podobne można znaleźć też w innych źródłach): „Tylko nieliczni wielbiciele śmigusa dyngusa, aby zadość stało się tradycji, uzbrojeni w wiadra, strzykawki czy plastikowe jaja i wszelkiego rodzaju psikawki ganiali po opustoszałych ulicach stolicy w poszukiwaniu ofiar. Dla tych, których dopadli, nie mieli litości. Oblewali od stóp do głów”.
Ciekawe, że nie ma psikawki ani w 11-tomowym Słowniku języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego, ani w późniejszym, 4- lub 6-tomowym (zależnie od wydania) Słowniku języka polskiego pod red. S. Dubisza. Może 50-tomowy Praktyczny słownik współczesnej polszczyzny pod red. H. Zgółkowej ma psikawkę (nie mam możliwości, aby to sprawdzić w tej chwili).
Za życzenia dziękujemy, życzymy miłego psikania (może jednak z mniejszym zapamiętaniem niż w cytowanym przykładzie).
Mirosław Bańko, PWN