rozciąganie zasady

Zgodnie z podpunktem d) reguły [182] WSO obowiązuje pisownia rozdzielna partykuły nie, gdy występuje ona po przysłówkach bynajmniej i wcale „dla podkreślenia prawdziwości sądu — wbrew przypuszczeniom, że mogłoby być inaczej”. Czy można tę zasadę rozciągnąć na przysłówek zupełnie i pisać np. rzesze zupełnie nie zrzeszonych studentów?
Nie widzę ścisłej analogii między przykładami ilustrującymi zasadę [182] punkt d) a przykładem przez Pana podanym. Przykłady z punktu d) można traktować jako powstałe w wyniku elipsy czasownika być, por.:
Urzędniczka (bynajmniej nie [była] opryskliwa) szybko mnie obsłużyła.
Wcale nie [był] śmieszny ten żart.

w Pana przykładzie natomiast taka interpretacja jest niemożliwa. Zresztą po co Panu analogia do zasady [182] jako podpórka? Przecież zaprzeczone imiesłowy przymiotnikowe można nadal pisać rozdzielnie na mocy zasady [168].
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski