rząd RP na uchodźstwie

Powinniśmy pisać rząd RP na uchodźstwie czy Rząd RP na Uchodźstwie? A może Rząd RP na uchodźstwie?
Rząd RP jest oczywiście rządem RP, tak samo jak np. Urząd Rady Ministrów jest urzędem Rady Ministrów. Pierwszy zapis w każdej parze podkreśla jednostkowy charakter referenta, drugi ukazuje go jako reprezentanta pewnej klasy. Jeśli zaś chodzi o uchodźstwo, to słowo to zasadniczo piszemy małą literą, choć ortografia polska pozwala używać wielkich liter ze względów emocjonalnych. Tak więc równie uzasadnione są zapisy Rząd RP na uchodźstwie i rząd RP na uchodźstwie, dodatkowo w każdym z nich można ostatni wyraz zapisać wielką literą, przez co komunikat nabierze podniosłości.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski