rzadka specjalność

Witam,
proszę o wskazanie i uzasadnienie poprawnej formy spośród: (np. specjalista ds.) przeciwdziałania PRANIU pieniędzy/przeciwdziałania PRANIA pieniędzy.
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!
Szymon Błachuta
Chyba więcej jest specjalistów ds. PRANIA brudnych pieniędzy (niekoniecznie z takim tytułem na pieczątce), więc może dlatego nasuwa się Panu dopełniacz jako jedna z możliwości. Mówimy jednak o przeciwdziałaniu, a słowo to wymaga uzupełnienia w celowniku, podobnie jak fundujący je czasownik: przeciwdziałać czemuś i dlatego przeciwdziałanie czemuś. W sumie – specjalista ds. przeciwdziałania PRANIU brudnych pieniędzy.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski