salony paryskie

Chciałabym zapytać, która pisownia jest poprawna: Salony paryskie czy Salony Paryskie. Chodzi oczywiście regularne wystawy.
Właściwa nazwa tych wystaw to Le Salon de peinture et de sculpture (salon malarstwa i rzeźby), Salon to nazwa skrócona, przymiotnik jest zaś dodawany niewątpliwie dla jej uściślenia. W liczbie mnogiej zresztą można by pisać salony paryskie, zgadzam się jednak, że bardziej jednoznaczny będzie zapis Salony paryskie, taki więc należy uznać za optymalny.
Jan Grzenia