sarkastyczny i sardoniczny

Szanowni Państwo,
chciałem zapytać o różnice między słowami sarkastyczny i sardoniczny (pomijając, że drugie jest rzadsze). Czy są takie przypadki, w których użyjemy jednego, a drugiego nie? Na przykład o człowieku mówi się chyba czasem, że jest sarkastyczny, ale czy powie się, że jest sardoniczny?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Jest tylko jeden przykład w zrównoważonym NKJP, gdzie słowo sardoniczny zostało odniesione do osoby, większość kontekstów to uśmiech, uśmieszek i grymas (twarzy). Ze śmiechem ma też związek grecki etymon słowa sardoniczny, podczas gdy etymologia słowa sarkastyczny prowadzi do zgrzytania zębami i zagryzania warg z wściekłości. W The American Heritage Dictionary można znaleźć porównanie angielskich odpowiedników tych słów, ale myślę, że lepiej Pan zrobi, oglądając konteksty ich występowania w NKJP.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski