savoir vivre a ortografia

Witam Państwa!
Chciałbym zadać pytanie dotyczące pisowni zwrotu Drodzy Gubinianie bądź Drodzy gubinianie. Znam zasady pisowni dotyczące nazwy mieszkańców miast i nie mam wątpliwości, iż gubinianie piszemy małą literą, mam pytanie dotyczące pisowni w zwrocie Drodzy…
Zgodnie z zasadą grzecznościową wyrazy oznaczające adresata zapisujemy w nagłówkach listów, w odezwach, na plakatach itp. wielkimi literami, wyrażając w ten sposób szacunek do osób tymi wyrazami nazwanych. Na przykład: Szanowni Państwo, Drogi Czytelniku, Kochani Rodzice, a nawet Ciociu Droga czy Kochany Mój. Zgodnie zaś z zasadami ortografii nazwy mieszkańców miast, osiedli i wsi piszemy literą małą: gubinianin, gubinianka, gubinianie itp.
I tu – w związku z Pana pytaniem – powstaje problem. Czy jako nadrzędną potraktować należy zasadę grzecznościową czy ortograficzną? Ja wybrałabym ortograficzną – i napisałabym Drodzy gubinianie – ponieważ w świadomości użytkowników języka chyba jednak nieznajomość reguł ortograficznych bardziej szkodzi wizerunkowi człowieka niż nieznajomość reguł grzecznościowych.
Małgorzata Marcjanik, prof., UW