semantyczne nadużycie

Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie sformułowania użytego już jakiś czas temu przez Pana Prezydenta przy okazji korupcji w partii PiS? Chodzi o semantyczne nadużycie. Co to w ogóle znaczy?
Pan prezydent raczył użyć eufemizmu. Inny, znany eufemizm, którego mógłby użyć w tej samej sytuacji, brzmi rozmijać się z prawdą. Oczywiście ktoś, kto stawia innym taki zarzut, musi się liczyć z tym, że obwinieni odpowiedzą mu tym samym.
Mirosław Bańko, PWN