sezon czy seria?

Szanowni Państwo,
czy w przypadku seriali telewizyjnych możemy mówić o sezonach (z ang. season), np. trzeci sezon serialu X? Czy może lepsze byłoby określenie seria, np. druga seria serialu Y? Tu jednak mamy do czynienia z pewnym powtórzeniem. Który z tych wyrazów stosować?
Ona słowa mają swoje ograniczenia. Sezon sugeruje, że nowe odcinki serialu kręcone są co roku i wchodzą na ekrany zawsze o tej samej porze. Serial zaś rzeczywiście jest niebezpiecznie bliski serii. Oba terminy są jednak w użyciu i ich użytkownicy jakoś sobie radzą z niedogodnościami, por. „Dobra wiadomość dla wszystkich fanów serialu «Ojciec Mateusz». Po emisji ostatniego odcinka 11 serii «Ojca Mateusza» serial nie zniknie z Jedynki, bo ekipa już pracuje nad kolejnymi odcinkami. Jesienią 2014 nowy 12 sezon serialu!”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski