skrót klawiaturowy czy klawiszowy?

Szanowni Państwo!
Moje pytanie dotyczy określenia połączenia dwóch (lub więcej) klawiszy, które służy do uruchomienia określonej funkcji programu – czyli skrótu klawiaturowego lub skrótu klawiszowego. Czy oba te określenia można uznać za poprawne? Spotkałam się z opinią, że skrót klawiszowy to błąd, ale nie udało mi się znaleźć przekonującego uzasadnienia. W korpusie języka polskiego pojawiają się obie wersje.
Z poważaniem
E.D.
Obowiązek uzasadnienia spada na tego, kto stawia zarzuty. Mówiący nie muszą w każdym zdaniu uzasadniać, dlaczego użyli akurat takiego, a nie innego słowa.
Często jest tak, że gdy jakąś treść można wyrazić na dwa sposoby, to ludzie dopatrują się między nimi różnicy. Między skrótem klawiaturowym a skrótem klawiszowym jakaś różnica jest, nie tylko formalna, czym innym przecież klawisz niż klawiatura. Nie należy jednak zakładać, że z dwóch podobnych funkcjonalnie wyrażeń jedno musi być niepoprawne. Owszem, w określonym kontekście jedno może się piszącemu wydawać stosowniejsze niż drugie, ale to kwestia stylu, a nie logiki ani tym bardziej gramatyki.
W NKJP skrótów klawiaturowych jest więcej, na polskich stronach WWW na odwrót – przeważają skróty klawiszowe. Nie widzę podstaw, żeby którąś z tych nazw dyskwalifikować.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski