śnieg z deszczem, deszcz ze śniegiem

Zastanawiam się (ot takie nieco rozdymane rozmyślanie), być może niepotrzebnie, ale od ostatnich opadów śniegu w komunikatach meteorologicznych słyszę stosowane zamiennie zwroty dotyczące opadów deszczu ze śniegiem bądź śniegu z deszczem. Pytanie: czy każdy z tych zwrotów oznacza to samo, czy może któryś z elementów tego zwrotu wskazuje, że zasadniczym opadem będzie deszcz, a śnieg tylko dodatkiem lub odwrotnie?
Sądzę, że czym innym jest śnieg z deszczem niż deszcz ze śniegiem – podobnie jak czym innym jest kawa z mlekiem niż mleko z kawą. W praktyce pijemy raczej to pierwsze niż to drugie. Z Korpusu Języka Polskiego PWN wynika natomiast, że deszcz ze śniegiem jest u nas zjawiskiem częstszym niż śnieg z deszczem, częściej bowiem występuje we współczesnych tekstach.
Mirosław Bańko, PWN