spacja a nawias

Czy stosowanie spacji przed i po nawiasie jest błędne? Oto przykład: (Bydgoszcz) lub ( Bydgoszcz ). W tekstach prasowych można spotkać się z różnym stylem zapisu nawiasów.
Nawiasy dosuwamy do ujętego w nie tekstu, tak więc drugi przytoczony w pytaniu zapis jest błędny.
Nawiasem mówiąc (oj, za dużo w tej odpowiedzi nawiasów!), błędne jest także sformułowanie „przed i po nawiasie” (powinno być „przed nawiasem i po nim”).
Mirosław Bańko, PWN