śpieszyć i spieszyć

Szanowni Państwo,
czy formy oboczne śpieszyć i spieszyć powinno się wymawiać tak samo przez [ś], czy drugi z wyrazów można powiedzieć też [spieszyć]? Mnie kojarzy mi się to raczej z odebraniem jeźdźcowi konia, niż z pośpiechem.
Z wyrazami szacunku
Piotr Kęcik
Piszemy śpieszyć (się) lub spieszyć (się) i wymawiamy też dwojako, z inicjalnym [ś] albo [s]. Logicznie rzecz biorąc, między wymową a pisownią powinna tu istnieć odpowiedniość, ale jeśli ktoś pisze spieszyć się (bo się tak nauczył), a mówi [śp'jeszyć śe] (bo taki zwyczaj panuje w jego środowisku) to trudno mu z tego robić zarzut. Nieporozumień to raczej nie wywoła.
Mirosław Bańko, PWN