spójnik na początku zdania

Szanowna Redakcjo,
czy poprawne jest rozpoczęcie drugiego zdania od spójnika również w wypowiedzi: „Nie należy kłamać, ponieważ szczerość jest podstawą dobrych relacji. Również dlatego, że w ten sposób możemy sprawic przykrość drugiemu człowiekowi”?
Niemal od każdego wyrazu można rozpocząć zdanie, także od spójnika. W ten sposób zwracamy uwagę słuchacza lub czytelnika na to, co następuje po spójniku, por. „Niemal od każdego wyrazu można rozpocząć zdanie. Także od spójnika”.
Mirosław Bańko, PWN