środkowo-wschodnioeuropejski

Jak należy zapisywać przymiotnik utworzony od nazwy Europa Środkowo-Wschodnia? Środkowowschodnioeuropejski? Środkowo- i wschodnioeuropejski?
Powinno być środkowo-wschodnioeuropejski, bo chodzi o środkową i wschodnią część naszego kontynentu, a równorzędność składników nazwy wyrażamy za pomocą łącznika. Mogłoby też być środkowo- i wschodnioeuropejski, z tym, że byłby to skrótowy zapis wyrażenia środkowoeuropejski i wschodnioeuropejski – sens jednak byłby ten sam.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski