stare miasto

Mój problem: jeśli piszę o S(s)tarym M(m)ieście i nie mam na myśli konkretnej dzielnicy, której nazwa to Stare Miasto, tylko historyczny centralnie położony obszar miasta, to powinienem używać pisowni z wielkiej czy z małej litery? Pisownia z małej litery (stare miasto) jest uzasadniona z racji tego, że nie mamy do czynienia z nazwą własną. Z drugiej strony, pisząc z litery małej, ryzykujemy, że czytelnik określenie stare miasto odbierze jako stare miasto (w sensie ilości lat).
Autorzy słowników ortograficznych nie podzielają Pana obaw co do ryzyka pomyłki. Jeżeli jednak ocenia Pan niebezpieczeństwo jako duże, może Pan napisać starówka.
Mirosław Bańko, PWN