świat więcej wymiarowy

Szanowni Państwo,
jak będzie poprawnie: świat dwu-, trzy- lub więcejwymiarowy czy świat dwu-, trzy- lub więcej wymiarowy?
Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Poprawnie pisze się świat dwu-, trzy- lub więcejwymiarowy, co jest skrótowym odpowiednikiem zapisu dłuższej konstrukcji świat dwuwymiarowy, trzywymiarowy lub więcejwymiarowy (od dwa wymiary, trzy wymiary, więcej wymiarów). W Wielkim słowniku ortograficznym PWN pod red. E. Polańskiego (Warszawa 2016, s. 1222) widnieje hasło więcejwyrazowy. To powinno przekonać wszystkich niedowiarków, którzy najczęściej piszą rozdzielnie więcej wyrazowy, sugerując się być może wskazaniem wordowskiego spell checkera podkreślającego poprawną pisowni ę więcejwymiarowy na czerwono.

PS Błędny zapis tego słowa widnieje, niestety, w encyklopedii.pwn.pl: pole wektorowe, mat. ‘zbiór punktów przestrzeni (jedno-, dwu- lub więcej wymiarowej), w którym każdemu punktowi został jednoznacznie przyporządkowany wektor’
Maciej Malinowski, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie