sylwester i Sylwester

Szanowni Państwo,
czy nazwę nocy sylwestrowej (31 grudnia) wolno zapisywać zarówno wielką, jak i małą literą (por. sylwester WSO PWN i poradę Gwiazdka i Sylwester w PJ PWN)?
Z poważaniem
Czytelnik
Nazwę nocy sylwestrowej należy pisać małą literą. W przytoczonej przez Pana poradzie jest sugestia, że wielkiej litery można użyć dla nazwania święta przypadającego na tę noc. Rozróżnienie tam rozważane jest jednak dość subtelne, w praktyce więc można pozostać przy małej literze, a wielkiej używać tylko do zapisu imienia.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski