(,) tak (,) że

Dzień dobry,
mam pytanie: w jakich wypadkach dopuszczamy (o ile dopuszczamy) pisownię rozłączną także (czyli tak, że lub tak że)?
Będę wdzięczna za odpowiedź,
pozdrawiam serdecznie,
JM
Rozłącznie zapisane tak, że (z przecinkiem w środku) jest równoważne wyrażeniu w taki sposób, że, np. „Suzanne kiwa głową i uśmiecha się tak, że nikt nie może wyczytać z tego uśmiechu nic szczególnego” (S. Dygat, Jezioro Bodeńskie). Rozłącznie zapisane tak że (z przecinkiem z lewej strony) jest równoważne wyrażeniu tak więc, np. „Mieszkanie ubezpieczone, tak że się nie przejmuję” (M. Cieślik, Śmieszni kochankowie).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski