tańczyć fokstrota

Dzień dobry!
Czy poprawnie zbudowano zdanie: „Z taką partnerką zatańczyłbyś nawet fokstrot”? Czy nazwa tańca nie powinna mieć formy fokstrota? Jak wygląda użycie dopełniacza i biernika w takich konstrukcjach zdaniowych? Bardzo dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
Czasownik tańczyć łączy się z biernikiem, co widać np. z połączenia tańczyć polkę. Nazwy tańców rodzaju męskiego mają jednak podrodzaj żywotny (przez niektórych autorów nazywany męskozwierzęcym) i dlatego ich biernik w liczbie pojedynczej jest równy dopełniaczowi. Powiemy więc: „Z taką partnerką zatańczyłbyś nawet fokstrota” i użyjemy w tym zdaniu biernika od fokstrot, a nie dopełniacza.
Mirosław Bańko, PWN