tj. czy t.j.?

Czy skrót od tekstu jednolitego prawidłowo piszemy t.j., czy tj.?
Bardzo dziękuję za pomoc.
Edytorstwo tekstów literackich wyróżnia wiele różnych odmian tekstu, m.in. tekst autorski, czysty, hybrydalny, oboczny, oryginalny, poprawny, uszkodzony, wiarygodny, zepsuty itd, oraz wiele typów wydań tekstu, np. editio authentica, editio castrata, editio ne varietur, editio posthuma, editio purificata itd., ale o tekście jednolitym nie słyszałem. Może chodzi o pojęcie z zakresu prawa, w którym przez tekst jednolity rozumie się tekst aktu prawnego uwzględniający wszelkie zmiany, jakie w nim zaszły od chwili ogłoszenia. Tekst taki ma na celu ułatwienie posługiwania się danym aktem prawnym w sytuacji, gdy był on często nowelizowany. Niezależnie zresztą, z jakiej dziedziny to określenie pochodzi, pisałbym ten skrót z dwiema kropkami (t.j.), żeby nie doszło do pomyłki ze skrótem wyrażenia to jest (pisanym tj.). W edytorstwie jest zresztą zasada, która mówi, że skróty tworzone specjalnie dla danego dzieła nie mogą mieć formy identycznej z ogólnie przyjętymi, odnoszącymi się do innych wyrazów lub wyrażeń. Przy pierwszym wystąpieniu w tekście określenia tekst jednolity należałoby dać wstawkę nawiasową (dalej: t.j.) i dalej można się posługiwać tym skrótem.
Adam Wolański