trochę składni, trochę fleksji

Witam,
ostatnio nurtują mnie dwa zagadnienia, a mianowicie – czy zdanie „Życzę Ci zdrowia, szczęścia i żeby spełniły się Twoje marzenia” jest poprawne gramatycznie? Czy powinno się mówić będę robić czy będę robiła? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Można powiedzieć: „Życzę Ci zdrowia, szczęścia i żeby spełniły się Twoje marzenia”, choć zgrabniej byłoby: „Życzę Ci zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń”.
Formy będę robić i będę robiła są jednakowo poprawne. Pierwsza jest krótsza, co czyni ją atrakcyjną i pod względem liczby sylab równą formie męskiej będę robił. O frekwencji wariantów form czasu przyszłego – zob. np. M. Łaziński, O panach i paniach, s. 317–321.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski