tytuły w tłumaczeniu

Witam,
jak zapisać tytuły prac z tekście tłumaczonym z języka polskiego na angielski?
Jeśli tekst ma charakter specjalistyczny, czyli jeśli jego odbiorców może interesować polskojęzyczna wersja tytułu, należy ją podać w nawiasie za wersją oryginalną lub w przypisie. W tekście popularnym, np. publicystycznym lub popularnonaukowym, można poprzestać na przytoczeniu tytułu w tłumaczeniu, chyba że wersja oryginalna jest z jakiegoś powodu ważna, np. zawiera aliterację, która przepadłaby w tłumaczeniu, a jest istotna dla wydźwięku utworu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski