ukamienować

Jak się pisze poprawnie: ukamienować czy ukamieniować. Jeśli ukamienować, to dlaczego nie zmiękcza się po spółgłosce, czyżby to był wyjątek?
Czekam niecierpliwie (nie tylko ja) na odpowiedź.
Dziękuję z góry
Kłosowski M.
Odpowiemy cytatem ze Słownika wyrazów kłopotliwych PWN:
ukamienować, nie ! ukamieniować. Wprawdzie mówimy kamień z miękkim ń, lecz forma ta to dawny biernik rzeczownika kamy, w dopełniaczu kamene – i właśnie na temacie fleksyjnym dopełniacza zbudowany jest czasownik ukamienować”.
Mirosław Bańko