w 2. połowie XIX wieku

Szanowni Państwo,
uprzejmie proszę o informacje, która forma (który zapis jest poprawny: w II połowie XIX wieku czy w 2 połowie XIX wieku? Arabskie czy rzymskie oznaczenie połowy?
Dziękuję
Połowę stulecia możemy wskazać słownie: w drugiej połowie XIX wieku lub cyfrą arabską: w 2. połowie XIX wieku. Ponieważ tej cyfrze odpowiada liczebnik porządkowy, zaleca się zamykanie jej kropką.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski