w Będzinie czy w Będziniu?

Jak powiedzieć? Jestem w Będzinie czy jestem w Będziniu? Ja zawsze mówię, że jestem w Będzinie, ale mnie niektórzy poprawiają.
Forma miejscownika w Będziniu jest znana lokalnie, nie bez przyczyny zresztą, bo dawniej w użyciu była też nazwa Będzeń (stąd w Będzeniu, a następnie w Będziniu). Ta forma może być akceptowana lokalnie, skoro naależy do miejscowej tradycji, ale w użyciu ogólnopolskim powinna pojawiać się tylko forma w Będzinie.
Jan Grzenia