w Marriotcie

Która forma jest prawidłowa: w Marriocie czy w Marriotcie? Wydaje mi się, że tylko ta druga, ale w internecie obu jest mniej więcej po równo, więc może chodzi o jakiś wyjątek?
Ma Pani dobrą intuicję, por. librettolibretcie, canzonettacanzonetcie, ScottScotcie, GambettaGambetcie, LafayetteLafayetcie. Jedno z tych słów używane jest też w formie bardziej przyswojonej: kanconeta, kanconecie, więc gdybyśmy zamiast Marriott zaczęli kiedyś pisać Marriot (co pewnie nigdy nie nastąpi), to moglibyśmy się umówić w Marriocie.
Jest bardzo niewiele wyjątków od zasady, że mianownikowe -tt- przechodzi w miejscowniku na -tcie, nie -cie. Mogę wymienić dwa: TrauguttTraugucie i NarbuttNarbucie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski